Kilka słów o nas

Bohema Vintage powstała, aby promować modę z drugiego obiegu oraz świadome wybory zakupowe, które są przyjazne dla środowiska.
Oferując ubrania i dodatki z drugiej ręki, chronimy je przed wyrzuceniem na wysypiska śmieci i dajemy im nowe życie.
Naszym celem jest, aby coraz więcej osób dowiadywało się, że zakupy z drugiego obiegu są proste, łatwo dostępne i przede wszystkim przyjazne dla naszej planety.
Wiele osób już wie jak bardzo branża fast fashion przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska. Jednak czy każdy z nas ma świadomość, że my również mamy na to wpływ? Decyzje konsumenckie realnie wpływają na działania marek odzieżowych i to również od nas zależy. jak branża mody będzie wyglądać za 10 czy 20 lat.
Wierzymy, że wspólnie uczestniczymy w modowej rewolucji!

Vintage może być modne!

Naszymi zdjęciami i stylizacjami staramy się pokazać, że rzeczy vintage wcale nie muszą przywoływać na myśl dekady, z której pochodzą. Starsze ubrania połączone z współczesnymi elementami garderoby lub mogą idealnie wpasowywać się we współczesne trendy. 
Ukryte przesłanie BE VINTAGE w nazwie BOHEMA VINTAGE ma inspirować do noszenia vintage na co dzień.

Kim jesteśmy?

Ela i Magda – to my wiosną 2021 roku otworzyłyśmy dla Was Vintage Shop Online, który początkowo działał tylko na Instagramie, a po około roku przeniósł się na platformę internetową. Obie zajmujemy się profesjonalnie fotografią i staramy się robić dla Was inspirujące zdjęcia oferowanych w naszym sklepie ubrań.
Nasza wieloletnia miłość do zakupów w second-handach oraz wzajemna przyjaźń przerodziła się w projekt, który pozwala nam realizować swoje pasje oraz promować modę z drugiego obiegu. 

Co oferujemy?

W sklepie znajdują się starannie wyselekcjonowane ubrania i dodatki vintage.
W przeważającej części wykonane są one z naturalnych materiałów, jednak dajemy również szansę tkaninom sztucznym lepszej jakości, szczególnie jeśli posiadają one wyjątkowy krój lub wzór.
Staramy się, aby cały asortyment naszego sklepu stanowiły przedmioty datowane na minimum 20 lat, bo tyle właśnie potrzeba, aby dana rzecz mogła być określona mianem „Vintage”. Wyjątkiem są rzeczy z okresu lat 2000, które mają około 15-22 lat i ciężko jest dokładnie określić ich wiek.
Starannie wyselekcjonowane ubrania i dodatki dostępne w naszym sklepie pochodzą z second-handów, nie zamawiamy ubrań „na worki” lub „na kilogramy”, dbając tym samym o środowisko i nie generując kolejnych odpadów.

W jakim stanie są sprzedawane w sklepie ubrania i dodatki?

Wszystkie sprzedawane rzeczy są w bardzo dobrym lub idealnym stanie.
Jeśli dana rzecz posiada jakiekolwiek wady, takie jak plamy lub dziurki, dodajemy te informacje w opisie przedmiotu.
Ubrania dostępne w sprzedaży są przez nas prane lub oddawane do pralni chemicznej, a dodatki ozonowane. 
Wszystkie produkty w naszym sklepie pochodzą z drugiego obiegu.
Czasem zdarzy się nam oferować rzeczy nowe, jednak są to wtedy vintage perełki zakupione w second-handzie, które wyjątkowo udało się zachować
z metką, nigdy nie noszone.

Jak wysyłamy Wasze zamówienia? 

W trosce o środowisko, do pakowania Waszych zamówień nie używamy plastiku. Co więcej, zamówienia pakujemy do kartonów wykonanych w minimum 73% z recyklingu lub do kartonów z drugiego obiegu.
Do zabezpieczenia paczki oraz przyklejenia etykiety używamy taśmy papierowej, a etykiety drukujemy na papierze wykonanym w 100% z recyklingu.
Każde zamówienie wysyłane jest do 3 dni roboczych od opłacenia zamówienia (Najczęściej jest to 1 dzień roboczy).
Jeśli potrzebujesz otrzymać paczkę szybko, prosimy o kontakt. Dołożymy wszelkich starań, by wysłać zamówienie ekspresowo.

Kupując w Bohema Vintage:

  • Dbasz o środowisko,
  • Promujesz modę z drugiego obiegu,
  • Wspierasz proekologiczną gospodarkę obiegu zamkniętego,
  • Inspirujesz innych do noszenia vintage ubrań,
  • Dajesz nowe życie zapomnianym ubraniom,
  • Wspierasz mikroprzedsiębiorców,
  • Oszczędzasz, płacąc wielokrotnie mniej, niż za nową rzecz tej samej jakości.
#

Filtruj